29 квітня 2025, 09:00, ЗЗР

На Дніпропетровщині посівам ріпаку та яблуням масово шкодить оленка волохата

Про це у коментарі для SuperAgronom.com розповів Сергій Корнюшенко, менеджер із розвитку агротехнологій Південного регіону LNZ Group.

Дорослі комахи шкідника виїдають з квіток пилок, тичинки й маточку, обгризають пелюстки. Пошкоджені квітки не запилюються і обпадають. Дорослі жуки спочатку харчуються цвітом кульбаби, потім — тюльпанів і нарцисів, а в період цвітіння кісточкових (черешня, персик, абрикос), зерняткових (яблуня, груша) та ягідних культур перелітають у сад, де здатні пошкодити до 90% квіток. Пізніше переходять на ріпак та квітучі бур’яни.

Цього року яблуні та озимий ріпак почали цвітіння майже одночасно, зазначає фахівець. Тож заисту потребують обидві культури. І якщо на ріпаку втрати врожаю через пошкодження оленкою волохатою можуть скласти 30-40% за рахунок того, що пагони нижнього ярусу можуть почати цвітіння пізніше і уникнути «уваги» шкідника, то на яблуні втрати можуть сягнути 50% через масовість цвітіння.

«У будь-яких випадках слід застосовувати малотоксичні для бджіл інсектициди, у бренду DEFENDA це препарат Синерид (тіаклоприд, 240 г/л) (вноситься у нормі 0,40 л/га) з обов’язковим додаванням ПАР Супер Мачо (Модифікований поліефір трісілоксан 85% + аллілоксіполіетиленгліколь 15%) 0,1 л/га, що дасть можливість підвищити ефективності роботи препарату», — підсумував Сергій Корнюшенко.

Олена Басанець, SuperAgronom.com