4 вересня 2017, 18:14, Світ

Індійські вчені розробили нове рідке добриво на основі людського волосся та відходів тваринництва

Експерименти, проведені на кафедрі сільськогосподарської мікробіології, включали в себе термохімічний процес для обробки відходів волосся. Волосся, що поставляються з місцевих перукарень, промивалося, піддавалося хімічній обробці, а потім нагрівалося. Велика частина волосся при нагріванні перетворювалася в темну субстанцію. Після цього відбувалася нейтралізація хімікатів.

«В отриманому розчині були виявлені високі концентрації азоту (9000 мільйонних часток), а також калій і фосфор в менших кількостях. Крім того, розчин також містив низькі рівні кальцію, магнію і сірки», — говорить Раджендран.

Рідке добриво, отримане таким чином, потім було застосовано в якості листяного спрея, яким оброблялася ділянка на території університету. В результаті оброблені таким чином рослини показали більш інтенсивний ріст і раннє цвітіння, ніж рослини, оброблені звичайним добривом.

За словами Раджендрана, новий винахід не тільки може бути використано в ролі органічного замінника хімічним добривам, а й також є рішенням актуальної проблеми утилізації відходів перукарень та салонів краси.

Волосся людини, точно також як і хімічні добрива, надають у міру розкладання необхідні рослинам мікронутрієнти — такі як азот, калій і фосфор. Однак, на відміну від традиційних добрив, людське волосся вкрай довго розкладається в землі, що може бути використано в якості добрива повільної дії. З іншого боку, використання волосся в сільському господарстві також може знизити витрати водоочисних станцій міст, так як даний вид відходів значно забиває дренажні системи і водойми, створюючи загрозу в міських районах.

На думку ректора Раджендрана, новий процес виготовлення добрив може бути розширений, і замість волосся в якості сировини можна буде використовувати відходи тваринництва — шерсть, роги, копита і пір’я.

Наскільки життєздатним буде цей винахід та чи знайде від застосування на практиці, покаже час та додаткові дослідження.