10 квітня 2024, 12:21, Урожай

Ціни на лохину залишатимуться високими в цьому сезоні, експорт ягоди зростає — аналітики

Про це повідомляє Kurkul.com з посиланням на аналітиків ринку.

Зазначається, що експорт яблука за цей же період приніс українським експортерам $14,1 млн виручки. Тепер лохина поступається лише волоському горіху і замороженим ягодам і фруктам за обсягом річної виручки в плодовій групі товарів.

«Також, лохина, поряд із замороженою малиною, є найбільш швидкозростаючою категорією плодоовочевого експорту України. Щорічний приріст експортної виручки від цих товарів оцінюється у 22-28% на рік», — зазначили аналітики.

Читати також: Технологія вирощування лохини у великому господарстві. Економіка промислового виробництва

При цьому, якщо яблуко експортується з України практично цілий рік, то лохина тривалому зберіганню не підлягає, і сезон експорту лохини триває в Україні зазвичай з липня по жовтень. Відповідно, цей обсяг виручки формується всього лише за 3-4 місяці. 

«Лохина, безсумнівно, має великі перспективи щодо зростання споживання на світовому ринку. Ця ягода, як і раніше, маловідома споживачам багатьох країн, проте ті, хто її пробує, зазвичай починають купувати її регулярно. Вона зручна для споживачів, тому що є менш швидкопсувною, ніж більшість інших ягід, і вирощувати лохину можна практично в будь-якій країні світу, тому що існує безліч сортів лохини, адаптованих до різних кліматичних умов», — говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Як пояснили аналітики, зростання експорту лохини з України відбувається на тлі зниження обсягів світової торгівлі цією ягодою. При цьому багато учасників ринку вважають, що ціни на лохину залишатимуться відносно високими й у новому сезоні.

Алла Гусарова, SuperAgronom.com

Читати також: Лохина: удобрення, полив, збирання та сортування