Фермер з Великої Британії дав рекомендації як зменшити внесення азоту на ріпаку на 20%
Внесення сірки та магнію залишиться без змін. Його посіви ріпаку добре стартували на 830 га.
Гній вносять після скошування озимого або ярого ячменю, а потім проводять прямий висів ріпаку за допомогою сівалки Horsch Sprinter. Добрива під час сівби не вносяться, досходові гербіциди також не вносяться.
Ця система дозволила отримати середню врожайність 3,6 т/га за п'ять років при ротації один раз на чотири роки.
Фермер віддає перевагу традиційним сортам, оскільки вони відносно недорогі на тлі того, що капустяні блішки можуть знищувати врожай. Він вирощує сорти, стійкі до вірусу пожовтіння турнепсу.
Читати по темі: Система захисту пшениці від світового рекордсмена. Як отримати урожайність 18 т/га
Сара Кендалл, фізіолог сільськогосподарських культур, каже, що виробники можуть зменшити кількість азоту після того, як восени культура добре вкоренилася і знизилася чисельність капустяної стеблової блішки.
Вона додає, що за умови теплої зими вміст азоту в ґрунті може бути вищий. Це призводить до більшої його мінералізації в ґрунті та меншого вимивання в умовах сухої зими.
«Великим рослинам не потрібен ранній азот, і для деяких культур цілком прийнятно не отримувати його до кінця березня, що не призведе до значного падіння врожайності», — каже вона.
Сара Кендалл зазначає, що при ціні аміачної селітри 690 £/т та стабільній ціні ріпаку 500 £/т, виробники можуть зменшити кількість азотних добрив на 50 кг/га і отримати зниження врожайності лише на 0,2 т/га.
Вона додає, що для досягнення оптимального індексу зеленої маси на рівні 3,5, під час цвітіння посіви ріпаку потребують 175 кг/га азоту для формування гарних посівів та отримання середньої врожайності 3,5 т/га.
Добре розвинута культура за індексу зеленої маси 3 вже матиме 150 кг/га азоту. Якщо ґрунт забезпечить ще 25 кг/га, то культура може взагалі не потребувати азотних добрив.
Але при зменшенні азоту виробники повинні підтримувати рівень сірки в належних параметрах.
«Навіть якщо виробники скорочують внесення азоту, потреба в сірці залишається незмінною», — каже експерт.
Переклад SuperAgronom.com