21 червня 2023, 09:03, Посівна

Площі під овочевими культурами розширюватимуть на Львівщині

Про це повідомляє Golos.com.ua з посиланням на департамент агропромислового розвитку Львівської ОВА.

Зазначається, що в області вже цьогоріч збираються збільшити відведені під овочі площі на 5-7%. Водночас можуть наростити виробництво сої.

Корегування сівозміни, звісно, вимагає часу, адже технологія вирощування кожної культури на заході і півдні різниться — через тип ґрунтів, погодні умови, інші кліматичні особливості.

«Херсонщина була основним регіоном, де вирощували весь асортимент популярних овочевих культур. Торік ми вже відчули дефіцит овочів та збільшення цін на продукцію через окупацію. Затоплення південних областей — це новий виклик для наших аграріїв, адже всі розуміють, що потрібно компенсувати дефіцит продукції. Повністю цього зробити Львівщина не зможе. Однак наша область, так само, як інші, збільшуватиме посівні площі під овочі», — наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Йдеться про «борщовий набір» — буряк, картоплю, моркву, капусту, цибулю. Щодо цін на овочеву продукцію, то за прогнозами, вони залишатимуться доволі високими, однак нижчими, ніж минулого сезону».

«Під овочами у нас приблизно 120 га. Розуміємо, що в країні є гостра потреба в овочах, однак наростити площі під виробництво не так просто. Для цього необхідна техніка, склад для зберігання продукції тощо... Цьогоріч прогнозуємо великий урожай, та значні витрати йдуть на пальне, засоби захисту для рослин, фосфорні добрива, логістику. Також на чверть зросла собівартість вирощування ріпаку. «Зерновий кордон» закритий для низки країн, відповідно вітчизняні сільгоспвиробники зазнають чималих втрат», — розповів Зіновій Максимишин, керівник ПП «Агрофірма «Дзвони».

У свою чергу Олександр Кравцов, керівник «Агро Ленд 17», який торік релокував свою агрофірму з Херсонщини на захід України, зазначив, що на попередньому місці обробляли 60 га. Вирощували овочеві та баштанні культури.

«У перші дні великої війни переїхали на Львівщину. Уся техніка залишилась в Херсоні, тому почати довелось практично з нуля. Зізнаюсь, працювати стало значно важче. Обсяги виробництва скоротились удвічі, але плануємо розширювати площі. Вирощую зараз моркву, буряк, капусту, редьку. Цибулю можна сіяти тут без проблем. Але такі культури, як кавун, диня, перець, баклажан — дуже важко. Цьогоріч через погодні умови частина моркви не зійшла, треба пересівати. Всю продукцію реалізуємо місцевим супермаркетам», — наголосив аграрій.

Читати також: Підтоплені поля, стрес озимих і ставка на цукрові буряки: перебіг посівної у західних областях