15 червня 2023, 15:24, Насіння

Штрафи за фальсифікацію насіння збільшено

Про це повідомляє пресслужба ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.

Серед іншого, законом передбачено:

  • подача заявки на реєстрацію сортів онлайн та скорочення строків розгляду документів;
  • запровадження електронних сервісів отримання дозвільних документів для ввезення зразків насіння для дослідних цілей;
  • спрощення процедури ввезення в Україну вже відомих сортів насіння та садивного матеріалу;
  • спрощення реєстрації для сортів, що вже зареєстровані в ЄС та США (без кваліфікаційної експертизи);
  • отримання права будь-кому подавати заявку на поширення сорту суспільного надбання (на підставі повідомлення про належність сорту до сортів суспільного надбання).

Також, згідно з доповненнями до ст. 28 Закону України «Про насіння та садивний матеріал», значно збільшаться штрафи за умисне виробництво, пакування фальсифікованого насіння та/або садивного матеріалу з метою продажу та використання торгівельної марки, яка зовнішньо нагадує торгівельну марку іншого виробника — маркування.

За такі дії громадянину загрожуватиме накладання штрафу в розмірі від однієї до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Наразі ця сума може становити до 85 тис. грн.

Як відрізнити фальсифіковане насіння порадив експерт

Читати

На посадових осіб чекатиме більше фінансове покарання — від п’яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з конфіскацією виробленого фальсифікованого насіння та/або садивного матеріалу.

Прим. Фальсифіковане насіння та/або садивний матеріал — це насіння та/або садивний матеріал, у маркуванні або пакуванні якого неправомірно використано торговельну марку, інше індивідуалізуюче позначення, зовнішнє оформлення пакування іншого виробника та/або які поширюються з неправдивою інформацією щодо сортових та/або посівних якостей насіння та/або садивного матеріалу.

Закон України № 2763-IX, дасть змогу постачати насіння найновіших сортів українським аграріям від агровиробників ЄС та США, зокрема таких стратегічно важливих культур, як кукурудза, соняшник, соя та лохина.

Зазначається, що нові зміни до діючого законодавства значно спрощують роботу українським агровиробникам завдяки переходу багатьох процедур в режим онлайн та впорядкуванню багатьох питань, що стосуються ввозу насіння та садивного матеріалу в Україну.