21 березня 2023, 09:05, ЗЗР

Прихованохоботник активізувався в посівах озимого ріпаку

Про це пише Kurkul.com з посиланням на слова Сергія Корнюшенка, менеджера з розвитку агротехнологій у південному регіоні LNZ Group.

Так, за його словами, у Дніпропетровській області у пастки, розставлені на посівах озимого ріпаку, почав потрапляти прихованохоботник.

«Довгоносик довжиною 2,5-3,2 мм, тіло зверху пофарбоване у свинцево-чорний колір, покрите сірими лусочками. Ззаду щитка невелика світла пляма, лапки буро-червоні. Личинка С-подібно зігнута, жовтувато-білого кольору, довжиною 4-5 мм, безнога, головка бурого кольору», — зазначив фахівець.

За словами Сергія Корнюшенка, перезимувавши у лісосмугах, шкідники виходять на поля при середньодобових температурах 6-7°C. Заселяють посіви ріпаку в сонячні дні при настанні температури 10-12°C.

Залежно від температури, личинки через 4-10 днів починають просуватися до центрального стебла від черешків листя, прогризаючи собі ходи. Згодом рухаються по стеблу до кореневої шийки. Втрати врожаю можуть становити 20-30%.

Відтак, важливо обрати правильну комбінацію інсектицидів для обробки посівів від шкідника.

«Тому ми рекомендуємо у разі масового заселення через 8-10 днів (потрапляння в пастку понад 10 жуків за 3 доби) провести хімічну обробку полів ріпаку препаратами бренду DEFENDA: Бомбардир Дуо (0,2-0,25 л/га), Октант Турбо (0,2-0,25 л/га), Престо (0,3-0,4 л/га) або Твікс (1-1,1 л/га), комбінуючи з фунгіцидом Абсолют (0,5-1 л/га) для захисту та збереження вашого врожаю», — зазначив Сергій Корнюшенко.

Зазначається, що для допомоги у виборі препаратів можна звернутися до регіональних менеджерів або агрономів регіону компанії LNZ Group.

Читати також: Аграріям розповіли, як контролювати вовчок соняшниковий