24 січня 2023, 09:00, ЗЗР

Загибель гризунів у посівах озимих сягнула 20% через погодні умови всюди по Україні

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Серед несприятливих погодних умов для розвитку грризунів фахівці виділяють опади у вигляді дощу, мокрого снігу, подекуди відсутність стабільного снігового покриву, його регулярне розтавання, надмірне перезволоження ґрунту, а також підтоплення нір.

Зазначається, що ареал розповсюдження гризунів у посівах озимих зернових культур та ріпаку становив 6-62% площ за середньої чисельності 1-2, макс. 3 (Волинська, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Тернопільська обл.), в осередках Запорізької та Кіровоградської областей 4-5 жилих колоній на гектар з 1-6 жилими норами. В заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур мали місце 1-3, в осередках Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Рівненської, Черкаської, Хмельницької областей 4-5 жилих колоній на гектар з 2-6 жилими норами.

«... якщо на одному гектарі посівів щільність мишоподібних гризунів сягає 3-5 і більше жилих колоній, то необхідно негайно приступити до їх знищення. Найефективнішим і найекономічнішим способом боротьби з гризунами є застосування родентицидів дозволених до використання. Щоб ефективно захистити посіви від мишоподібних гризунів, важливо визначити домінуючі види та їх чисельність. Застосовуючи родентициди, варто враховувати видовий склад гризунів, особливого значення надаючи домінуванню шкідників на кожному полі», — радять фахівці.

Нагадаємо, підвищення температури на Дніпропетровщині сприяє слабким процесам вегетації озимих.