26 квітня 2022, 12:30, Україна

Агропідприємства України боротимуться за виживання, а не за прибуток — аграрії

Про це Суспільному розповіли аграрії та представники влади.

«Цей рік для представників аграрного сектору стане роком виживання. До відсутності виробничих матеріалів додаються ще і їхня висока ціна, — зазначає Валерій Куліч, співвласник ГК «Форсаж». — Чим більша врожайність зерна — тим менша собівартість тони вирощеного зерна. Якщо ми будемо мати досить посередній результат по врожайності, то на цей рік мова йде про виживання. Підприємства втратять розвиток. Отримати прибуток в цьому році — це нереальна річ».

За його словами, до початку воєнних дій тонна КАСу коштувала 20-21 тис. грн, а зараз — 26-27 тис. грн. Дизпаливо для посівної постачають не дешевше 42 грн/л. Усе це обтяжується відсутністю обігових коштів у підприємств.

Читати по темі: Ціна на аміачну селітру в Україні значно знизилась

«У нас від обстрілів постраждала невелика кількість площ — до 10 тис. га. І ця проблема відносно швидко вирішується. Ми сьогодні вийшли в поле. Однак працюємо за рахунок тих запасів, які ми ще з осені зробили. Маю на увазі посівний матеріал та добрива. Якби ми не зробили запасу, то точно посіяти не змогли б. Тобто, можливості є, але вони обмежені», — розповів Валерій Куліч.

Нагадаємо, що нестача добрив ускладнюється збідненістю ґрунтів через високі минулорічні врожаї.