20 березня 2022, 10:05, Україна

Ціни на добрива та пальне в Україні є катастрофою — аграрії б’ють на сполох

Про це редакції Kurkul.com розповів Микола Бойченко, керівник ФГ «Межирічка».

Аграрій виразив серйозне занепокоєння з приводу цінової політики на ці товари на час війни в Україні, а також розчарування у «швидкості» впроваджуваних державних ініціатив. Нестача азотних добрив і солярки є тими проблемами, якими Микола Петрович опікується наразі.

«Сечовина по 30-40 грн/кг — це занадто. Продукт не вартий таких грошей. І я не розумію, чому дозволяють експортувати газ і чому мовчить держава. Чому асоціації не діють? Осінню ми ж усе повернемо у державу! Адже мені на рік треба всього 30 кг хліба, решту я продаю. А це близько 15 тис. тонн. Це не нормальний підхід з боку держави. Особливо в пору війни, коли навпаки потрібна підтримка, щоб забезпечити Україну продовольством. Я можу продати 15 тис. тонн, а можу 8. Яка різниця? 7 тис. тонн не доберу через 200 тонн брак азоту. Потрібно захищати селян та всю Україну, щоб ми з хлібом були. А ці ціни — мародерство», — повідомив аграрій.

Щодо цін на пальне, то, за словами аграрія, не врятувало ситуацію зняття акцизу. Микола Бойченко додав, що якість цієї солярки залишає бажати кращого.

Читати по темі: Російські окупанти цілеспрямовано нищать сільгосптехніку — Міноборони України

«Дизель по 50 грн/л, а буде 40 грн/л, але буде брудний. Ця солярка — це «жабуриння», яке може вбити техніку. В нас техніка вся нова, дороговартісна. Трактори в мене стандарту Euro 6 і заливати солярку Euro 2 та Euro 3 — то диверсія», — обурився він.

Найбільше занепокоєння він має щодо цін на кінцеву продукцію у разі, якщо ситуація буде проігнорована.

«Люди питатимуть, чому картопля так дорого коштує? Картоплю садить 40 млн людей, а селітру виготовляють двоє. Газ коштує 6 грн у держави, а селітра 30. Це картоплю треба по 40 грн/кг продавати! А м’ясо по 500 грн, але хто його братиме? Мінагро щось намагається зробити, але видно, що досвіду бракує. То нехай питають нас — фермерів. Нехай будемо отримувати солярку і з обмеженнями по 10 тонн, але не брудної. Я очікую від держави конкретних дій», — додав аграрій.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень, які полегшують доступ аграріїв до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.