1 листопада 2021, 12:30, Добрива

Залізничні перевезення дозволяють зекономити на доставці добрив, — MOST LT

Про це інформує прес-служба компанії.

«Логістичний термінал MOST LT, потужності якого розміщені біля станції Мостиська-II, Львівської залізниці, приймає, перевантажує та зберігає різні групи вантажів, зокрема мінеральні добрива, що надає агропромисловому бізнесу додаткові переваги, а саме: зниження вартості перевезень та митного оформлення при значно швидшій доставці та обробці вантажу», — йдеться у повідомленні.

Якщо у 2020 році, на базі MOST LT було перевантажено 12 тис. тонн, то з початку 2021 року термінал обробив вже більш як 70 тис. тонн, а на 2022 рік заплановано перевалити понад 120 тис. тонн добрив.

Цього року, в сезон, термінал відвантажував клієнтам по 1 тис. тонн добрив щодня. Протягом серпня було прийнято понад 15 тис. тонн імпортних добрив, які прибували у вагонах європейської залізничної колії, і одразу перевантажувалися в українські вагони та автомобілі для доставки клієнтам територією України, або ж були вивантажені на склади для подальшого зберігання. Потужності терміналу дозволяють зберігати 14 тис. тонн добрив одночасно.

 

«Перевезення мінеральних добрив залізничним транспортом надає й економічні переваги. Один вантажний потяг з 30 вагонів доставляє 1,44 тис. тонн добрив за один раз. Для перевезення такої ж кількості добрив автотранспортом необхідно задіяти 67 вантажівок. Термін доставки залізницею з польського міста Щецин в Україну становить 3-4 доби, а для перевезення вантажівками такої ж кількості добрив знадобилось би значно більше часу й енерговитрат, що пов’язано з пошуком необхідної кількості вантажівок, незадовільною ситуацією з дозволами на міжнародні перевезення та чергами при перетині кордону», — зазначають у MOST LT.

За їх словами, суттєвою є різниця й у вартості перевезення мінеральних добрив зі станції Щецин до станції Мостиська II: залізницею — 30 євро за тонну, в той час, як при доставці автотранспортом вартість доставки за одну тонну виходить значно вищою — 46,3 євро. Окрім того, для пропуску вантажу через митний кордон України при доставці залізницею необхідно оформити лише одну митну декларацію на весь потяг, а у випадку з автомобільними перевезеннями окрема митна декларація оформлюється на кожен транспортний засіб, що також впливає на собівартість добрив.

«Завдяки великій вантажності потягів та сервісу, що пропонує логістичний термінал MOST LT, можна істотно зменшити витрати й час на перевезення добрив та інших великих партій вантажів», — резюмували в компанії.

Варто зазначити, що MOST LT також співпрацює з різними дистриб’юторами добрив в Україні, зокрема, компанією «Агросем».

Читати по темі: Зняття ембарго на поставку добрив з Росії призведе до продовольчої кризи в Україні