9 квітня 2021, 15:30, Україна

Синоптики прогнозують нестабільну весну: чого українцям чекати від погоди

Про це пише News.Obozrevatel.com.

Вже 11 квітня холодний фронт залишить територію країни, йому на зміну прийде тепла повітряна маса, і почнеться поступове підвищення температури. При цьому можливі невеликі дощі і сильний вітер. Потепління спершу прийде на схід країни. Там уже з 11 квітня буде + 15°С і вище. На решту території України потепління прийде трохи пізніше, після 12 квітня.

Завідувачка відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова розповіла, що і квітень, і травень цього року будуть відрізнятися нестійкою погодою.

«Весна в цьому році затяжна, погодні умови зараз дуже нестійкі. Може бути не одна хвиля холоду і не одна хвиля тепла і в квітні, і в травні. Тепер це нормально для нас — кожні 4-5 днів зміна погоди», — зауважила вона.

Читати по темі: Насіння у вологому ґрунті: аграріїв Херсонщини вперше за три роки оминула посуха

За її словами, перелом в погоді вже стався — і зима скінчилася, і весна почалася, але її нестійкість не дозволяє відчути, що весна повністю вступила в свої права.

«Потрібно дочекатися 15 квітня. Там вже і температура буде вищою, і окремі дні будуть дуже теплими. До речі, за ним можна буде визначити, яким буде травень. Травневі дні не будуть кращими, ніж ті теплі дні в квітні», — повідомила пані Вазіра.

За її словами, погода на травневі свята і на Великдень навряд чи буде по-весняному теплою. Черговий прохолодний період почнеться ще в кінці квітня.

«Помилка довгострокового прогнозу — плюс-мінус два дні. Але поки що видно, що весь тиждень до Великодня погода буде млява, з опадами. Мабуть, Пасха буде прохолодною, хоч і без опадів», — спрогнозувала Вазіра Мартазінова.

Однак відразу після Великодня погода порадує справжнім весняним теплом, продовжила синоптик. В цілому травень буде відносно прохолодним у порівнянні з попередніми роками.

«Тиждень після Великодня буде дуже хорошим. Але травень теж піде не дуже активно. Він наближається до тих норм, які були в 1961-90 роках», — резюмувала завідувачка відділом кліматичних досліджень.