4 березня 2021, 12:30, Україна

Названо найбільш пристосовані до пізніх посівів сорти пшениці, — НААН

Про це повідомляє прес-служба НААН.

«Дійсно, багато посівів було проведено в пізні строки. До цього призвели два чинника. По-перше, на сьогодні є реальністю, що значна частина площ відводиться пшениці після культур, які пізно збирають — соняшника та кукурудзи. По-друге, були складні щодо зволоження умови допосівного періоду», — розповідає директор МІП Олександр Демідов.

За його словами, нестача вологи в літньо-осінній період з року в рік стає більш відчутною, але сівбу 6 млн га пшениці неможливо перенести на весну.

«Це пов’язано як з економічними чинниками, так і технологічними та природними. Тому озимину вирощували і будуть вирощувати. Пізніші за оптимальні строки посіву є більш ризикованими. Однак все залежить від багатьох чинників: часу осіннього припинення та весняного відновлення вегетації, умов зимового періоду тощо. Звичайно, що слід намагатись проводити сівбу в науково обґрунтовані оптимальні строки для конкрентного сорту. Це наша рекомендація. Враховуючи специфіку господарства слід правильно підбирати сорти, тому що їх реакція на різні строки сівби є значною», — говорить пан Демідов.

Читати по темі: Українські селекціонери створюють високоадаптивні сорти озимих зернових, — НААН

Директор МІП стверджує, що сільське господарство — це завжди ризик, і багато чинників аграрії не в змозі на сьогодні контролювати.

«У той же час ми можемо мінімізувати їх негативні наслідки за рахунок раціонального підходу до господарювання. Починати слід із збалансованої структури посівних площ, спрямованої на збереження і поліпшення стану ґрунтів, у тому числі їх водного балансу; правильного підбору сортів і неухильного дотримання технології вирощування. Таким чином, це комплексне питання і тому воно вирішується не лише нормою висіву», — підкреслив спікер.

Він наголосив, що — у центрі технології безумовно лежить генотип сорту.

«На завершальному етапі селекції ми проводимо випробування перспективних селекційних ліній та новостворених сортів пшениці озимої за реакцією на різні попередники (пар, соя, кукурудза, соняшник, ріпак) та строки сівби (ранні, оптимальні, пізні) і визначаємо їх реакцію на названі варіанти. Це дозволяє нам створювати і рекомендувати сорт для тих чи інших потреб. У тому числі створено сорти пшениці, які здатні краще витримувати пізні строки. З останніх можемо назвати Естафета Миронівська, МІП Дніпрянка, Трудівниця Миронівська та ін.», — резюмував пан Олександр.