26 січня 2021, 15:30, Україна

В Україні визначено допустимі обсяги експорту кукурудзи

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки, пише AgroPolit.com.

Сторони також домовились, у разі необхідності, переглянути затверджений граничний обсяг кукурудзи, дозволений до експорту, після оприлюднення офіційної статистичної інформації про виробництво культури у 2020 році.

«Наразі за даними регіонів прогнозоване виробництво кукурудзи становить 30,3 млн тонн — це один із найкращих врожаїв кукурудзи за всі роки. Мінекономіки вважає, що жодних проблем з експортом кукурудзи на зовнішні ринки або ймовірного дефіциту цієї культури на внутрішньому ринку — немає. Для подальшого забезпечення прогнозованості і сталості ринку зернових Мінекономіки підтримує пропозицію аграрних асоціацій про включення позиції кукурудзи до Меморандуму з визначенням граничних обсягів експорту на рівні 24 млн тонн», — прокоментував міністр розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Читати по темі: За даними Мінекономіки українська сільгосппродукція експортується до 190 країн світу

Визначення граничних обсягів експорту зернових культур відповідно до підписаного Меморандуму між Мінекономіки та асоціаціями, які представляють учасників зернового ринку, є символічним кроком. Це так званий «орієнтир», який забезпечує прогнозованість ринку та визначеність для всіх його учасників. Зокрема, за 10 років функціонування такого інструменту як зерновий Меморандум (з 2011 року) жодного випадку обмежень експорту не відбувалося.

Сьогодні в Україні залишається необхідна кількість кукурудзи, що в повній мірі задовольнить внутрішній ринок. Наразі Мінекономіки не вбачає жодних ризиків для розвитку галузі рослинництва і тваринництва, забезпечення внутрішнього ринку кормами та можливості виконання експортних зобов’язань суб’єктами господарювання.

Так, підписантами Меморандуму про взаєморозуміння на ринку зерна є:

  • Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України;
  • Американська торгівельна палата в Україні;
  • Українська зернова  асоціація;
  • Європейська Бізнес Асоціація;
  • Громадська спілка «Всеукраїнський аграрний форум»;
  • Асоціація фермерів та приватних землевласників України;
  • Громадська спілка «Борошномели України»;
  • Об’єднання підприємств хлібопекарної промисловості «Укрхлібпром»;
  • Всеукраїнська асоціація пекарів.