8 грудня 2020, 18:00, Україна

Українські аграрії недоотримують близько 500 млрд грн прибутку, — експерт

Про це у ході онлайн-дискусії «Кластери — взаємодія, інновації, комерціалізація» повідомила заступник директора Інституту тваринництва НААН Ірина Ткачова, інформує сайт Академії.

«Сьогодні продуктивність орної землі в Україні в три рази менша, ніж у країнах Європи, через те, що в більшості агропідприємств відсутні сівозміни, внесення добрив проводиться без урахування виносу поживних речовин і аналізу ґрунту», — розповіла Ірина Ткачова.

За її словами, не краща ситуація і в тваринництві, адже в Україні продовжує знижуватися кількість сільськогосподарських тварин.

«Станом на 1 вересня поголів’я ВРХ зменшилось на 6,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Також скоротилося поголів’я свиней на 2%. Наразі в Україні налічується 254,7 млн голів птиці, що на 4,1% менше, ніж рік тому. За січень-жовтень поточного року зменшилось на 4,1% виробництво молока», — зазначила пані Ткачова.

Читати по темі: Точне землеробство в допомогу агроному: особливості, можливості, помилки.

Вона звернула увагу, що виробники сільськогосподарської сировини мають найнижчі доходи в порівнянні з переробними і торговельними організаціями. За словами пані Ірини, у структурі вартості готових продуктів собівартість її отримання складає 25-30%.

«Спроба вирішити проблему нееквівалентності на основі розвитку агропромислової євроінтеграції поки не дає результатів. Вирішення цих проблем вбачається у формуванні та розвитку агропромислових кластерів. Кластерна модель виробництва передбачає міжгосподарське мережеве територіальне об’єднання взаємодоповнюючих підприємств, що співпрацюють між собою на контрактній основі, формуючи замкнений технологічний цикл виробництва», — підкреслила Ірина Ткачова.