20 липня 2020, 09:00, ЗЗР

Аграріїв попереджають про ризик посилення шкодочинності стеблового метелика і бавовникової совки

З метою збереження врожаю від потенційних втрат, спеціалісти агрономічного департаменту компанії UKRAVIT радять приділити посилену увагу інсектицидному захисту кукурудзи: адже за недостатньо ефективного та несвоєчасного контролю втрати врожаю від цих шкідників можуть сягати до 40%.

«На сьогодні гусеницями стеблового кукурудзяного метелика пошкоджено 1-5% рослин кукурудзи у степовій та лісостеповій зонах, а гусеницями бавовникової совки — навіть більше посівів кукурудзи, сої, просапних культур, овочів та багаторічних трав на півдні країни, і ця динаміка буде зростати, — відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець.

З його слів, ситуація ускладнюється ще й тим, що, окрім пошкоджень, які ці шкідники наносять кукурудзі, вони створюють сприятливі умови для проникнення та розвитку в рослинах грибкових хвороб, що надалі неминуче спровокує втрати якісних та кількісних показників зерна. Тож у таких умовах фахівець рекомендує ретельно проводити моніторинг за допомогою феромонних пасток у посівах кукурудзи і за потреби вдатися до інсектицидної обробки в період масового льоту-початку відродження гусениць, при перевищенні їх рівня ЕПШ.

Для контролю стеблового кукурудзяного метелика, бавовникової совки, а також спектра інших небезпечних шкідників кукурудзи Олександр Мигловець радить застосовувати високоефективний інсектицид Колібріс (тіаклоприд, 280 г/л + новалурон, 120 г/л).

«Комбінація двох діючих речовин із різних хімічних груп забезпечує знищення шкідників на усіх стадіях розвитку та попереджує ризик виникнення резистентності. Тіаклоприд впливає на нікотин-ацетилхолінові рецептори шкідників, що призводить до порушення у них передачі нервових імпульсів; при цьому забезпечується швидкий «нокаут-ефект» (конвульсії та параліч), внаслідок чого шкідники гинуть. Новалурон порушує біохімічні процеси утворення хітину — складової кутикули шкідників, що робить неможливим перехід личинок з однієї стадії в іншу і призводить до їх загибелі», — розповідає про переваги препарату керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT.

Зазначається також, що Колібріс контролює широкий спектр шкідників із рядів Lepidoptera (Лускокрилі), Coleoptera (Твердокрилі), Hоmоptera (Рівнокрилі) та Diptera (Двокрилі) та забезпечує одночасно швидкий «нокаут-ефект» і тривалий період захисної дії. Він є ефективним і надійним рішенням проти популяцій шкідників, стійких до піретроїдів і фосфорорганіки, й при цьому — безпечним для ентомофагів та запилювачів.