13 липня 2020, 16:25, Технології

Вирубка лісосмуг на Миколаївщині посилює вітрову ерозію на полях регіону

Про це пише podrobnosti.ua.

Андрій Добровольський, директор Миколаївської дослідної станції зрошувального землеробства НААН України, розповів, що ріжуть посадки не прості селяни, а підприємці, що займаються експортом лісу.

«Схеми масового спилу давні та добре відпрацьовані: зловмисники працюють подалі від траси, найчастіше взимку, або під прикриттям негоди», — каже він.

Також, Андрій Добровольський зауважує, що вирубка дерев у лісосмугах — пів біди. Головна їхня функція — захищати поля від пересихання і суховіїв. Це один з важливих чинників ефективного сільського господарства, особливо, в умовах нестачі опадів.

В обласному управлінні екології звітують, що стан лісосмуг на Миколаївщині незадовільний. Більшість дерев насаджували ще за радянських часів. Але в умовах незалежної України — лісосмуги втратили власників, чи то під час передачі сільгоспземель в оренду, чи то в приватну власність.

«Площа, за даними наших адмінодиниць, 26,5 тис. га. У Геокадастрі нараховується близько 30 тис. га. Це значно менше, ніж по обліку. Це означає, що частина лісосмуг вже вирубана, розорана і, швидше за все, засіяна», — повідомив Дмитро Мац, заступник начальника управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА.

Читати по темі: Деградація ґрунтів та лісосмуги: мінус на мінус дає плюс