19 червня 2020, 18:00, Україна

На Вінниччині у промислових масштабах вирощуватимуть хрін

Вінницьке підприємство, яке є найбільшим переробником хрону в країні, активно закуповує сировину для переробки у домогосподарств із прилеглих областей. Проте нестача сировини — це постійна проблема. У періоди найбільшої кризи корінь доводилося імпортувати з Білорусі та Угорщини. Про це пише 33kanal.com.

Цьогоріч угорські постачальники погодилися продати 130 тис. штук саджанців кореня хрону, і у Сутисках та Томашпільському районі на Вінниччині з’явилося одразу дві ділянки із промисловим вирощуванням кореня.

Фабрика і фермери разом оцінять врожайність угорської розсади, порахують доцільність використання під вирощування кореня хрону поливних полів і навчаться організовувати процес розподілу врожаю для переробки та посадковий матеріал за угорським зразком.

«Хрін найкраще вирощувати після культур, які рано звільняють поле — огірків, помідорів, ранньої картоплі. Це дає можливість своєчасно провести підготовку ґрунту. Садити навесні і восени. Однак чим раніше посадити хрін, тим вище його врожайність. Ґрунт повинен бути чистим, особливо від багаторічних бур’янів. Після збирання попередника поле двічі дискується важкою бороною, після чого проводять оранку. Навесні ґрунт знову боронують, вносять органічні добрива», — радять фахівці.

Зазначається також, що при горизонтальній посадці проводять одне підгортання відразу, як зійде, при похилій — 2-3 підгортання до середини-кінця липня. Зрошують рослини дощувальними установками. Користь хрону полягає не тільки в кореневищах. Зрізану зелену масу перед збиранням урожаю використовують на корм худобі.