14 квітня 2020, 17:00, Україна

Посилення вітру спровокувало вітрову ерозію на полях

Фермери підтверджують, що така ж ситуація спостерігається на території Київської, Житомирської та Кіровоградської областей, передає Kurkul.com.

За словами аграріїв, пилові бурі поширюються на великі території, знищують посіви і шкодять родючості ґрунту. Деякі вважають, що причиною може бути неправильний обробіток ґрунту, а саме глибока оранка.

«З роками площа орних земель тільки збільшується, а от нові лісосмуги не створюються. Більшість таких насаджень створено 50-70 років, тому й потребує реконструкції та догляду. Потрібно відновлювати полезахисні смуги, бо одне з їх основних завдань — захист від вітру, і розташовуються вони перпендикулярно до напрямку переважаючого суховійного вітру», — вважає співзасновниця та виконавча директорка благодійного фонду Peli can live Яна Боброва.

Також вода додає, що роль лісосмуги — це затримка снігу та збереження вологи, стримування вітру та пилових буревіїв, утримання від змивання родючого ґрунту. Це справжній оберіг та інструмент для агровиробників — захист для місцевих жителів від можливого рознесення вітром отрутохімікатів, якими обробляють поля.

Читати по темі: Полезахисні смуги – радянський пережиток чи світовий тренд?