Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Лісосмуги передаватимуть аграріям в оренду на умовах обов’язкового догляду за насадженнями
Землі під лісосмугами вже не належать до земель лісогосподарського призначення, а стали землями сільськогосподарського призначення, що мають статус несільськогосподарських угідь. Такі землі наразі перебувають у комунальній власності, їх передаватимуть в оренду та постійне користування.
Про це йдеться у матеріалі S&P Investment Management Agency «Правовий статус лісосмуг в Україні: як юридично рятувати нашу екологію» на LDaily, в рамках проекту «Лісосмуги життя» від Peli can live.
Донедавна полезахисні лісосмуги в Україні відносилися до земель лісогосподарського призначення, проте з 1 січня 2019 року їх було переведено у комунальну власність.
Читати по темі: Деградація ґрунтів та лісосмуги: мінус на мінус дає плюс
Тож на даний момент:
- землі під лісосмугами вже не належать до земель лісогосподарського призначення, а стали землями сільськогосподарського призначення, що мають статус несільськогосподарських угідь.
- землі під лісосмугами перебувають у комунальній власності. Зауважимо, що Земельний кодекс не містить прямих норм про заборону їх приватизації.
- землі під лісосмугами передаються у постійне користування та оренду.
- у постійне користування землі передаються виключно спеціалізованим підприємствам комунальної та державної форм власності.
- в оренду лісосмугу може отримати будь-яка фізична чи юридична особа, за умови, що в договір оренди включатиметься обов’язок доглядати за лісосмугою.
- правила утримання лісосмуг має затвердити Кабінет Міністрів України (на разі є лише проект постанови, який, однак, не прийнятий до цього часу).
Зазначається також, що незалежно від того, хто буде користувачем лісосмуг, передбачається обов’язкова інвентаризація земельних ділянок. Інвентаризація не буде безоплатною та проводитиметься суб’єктами господарювання, які мають необхідні ліцензії.
Окрім цього, за незаконне пошкодження полезахисних лісових насаджень передбачетиметься адміністративна відповідальність за ст. 651 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Читати по темі: Полезахисні смуги – радянський пережиток чи світовий тренд?