Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Аграріям порадили оптимальні норми висіву соняшнику
Цього року соняшник сіятимуть на більших площах, ніж минулого. Тому агродепартамент компанії LNZ Group поділився порадами стосовно сівби та норм висіву.
Основний спосіб посіву соняшника: пунктирний з шириною міжрядь 70 см, іноді 75 см. Також практикуються посіви з міжряддям 15 і 45 см.
Насіння гібридів соняшника слід загортати на глибину 4-6 см. Збільшення глибини призводить до зменшення польової схожості. Збільшення глибини посіву є виправданим лише за умови недостатньої кількості вологи у ґрунті, зазвичай у пізні строки висіву.
Головною умовою отримання дружніх вирівняних сходів є дотримання рівномірності по глибині загортання насіння з обов’язковим розміщенням насіння в 1,5-2 см у вологий шару грунту.
«Однією із основних умов отримання високого урожаю є дотримання рекомендованої густоти стояння рослин перед збиранням 35-60 тис.росл./га. Для забезпечення передзбиральної густоти встановлюють страхові надбавки насіння, залежно від його посівних якостей і окремо на польову схожість, що залежить від наявності шкодочинних об’єктів в ґрунті, запасів вологи, прогнозу погоди і т.д., а відповідно, додатково надбавка може складати 3-7 %», — рекомендують фахівці.
Оптимальний строк висіву гібридів соняшника з урахуванням їхніх біологічних особливостей настає у період, коли температура на глибині загортання насіння становить 10-12 оС. За умов ранньої сівби період отримання сходів розтягується до 3-4 тижнів, сходи не дружні, зрідженні. При пізній сівбі часто відчувається дефіцит вологи у верхньому шарі ґрунту.
В окремих випадках, коли пізня весна, сівбу можна розпочинати за температури від 8°С.
Зараз найбільшою проблемою вирощування будь-якої культури є витрати на логістику (або взагалі можливість будь-якої логістики внутрішньої та зовнішньої), витрати на досушування врожаю та можливість переробки. Соняшник у цих тонких питаннях має рішення і залишається економічно привабливим, незважаючи на високі ціни на транспортування. Зокрема, високим попитом користуються стійкі до посухи гібриди Strube, які представлені на сайті LNZ-web.