Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Названо основні плюси введення в сівозміну ріпаку, — досвід
Деякі агрофірми вводять в сівозміну ріпак, мовляв, це дає змогу «розтягти» терміни обробітку ґрунту. Ба більше, ріпак має високу компенсаційну здатність і добре родить на легких ґрунтах.
Про це розповів Вадим Скрипник, директор агрохолдингу «Астарта-Київ», йдеться у матеріалі на Astarta.Agro-Business.com.ua.
На питання, чому саме озимий ріпак компанія «Астарта-Київ» вирішила вводити в сівозміну (в регіонах, де відмовилися від буряків), пан Вадим відповів:
«Тому що це озима культура, а для нас важливо розтягти терміни обробітку ґрунту. Ріпак звільняє поле в липні-серпні, і ми спокійно можемо готувати його під наступну культуру. Соняшник, кукурудза чи цукрові буряки звільняють поле пізно, і для обробітку ґрунту під наступний сезон лишається дуже мало часу. А коли ще дощова осінь, а потім швидко приходить зима, то великі площі можуть зостатися необробленими. Це по-перше», — каже пан Скрипник.
По-друге, стверджує він, ріпак дуже непогано родить на легких ґрунтах, там, де буряки не ростимуть.
«По-третє, ріпак має високу компенсаційну здатність. Навіть за не дуже сприятливих умов і зріджених посівів він розкущиться й дасть свій урожай все одно. Чого не скажеш про інші культури. Ну й зрештою, його без проблем можна пересіяти. Під ріпак добре вироблений ґрунт, внесені добрива, тому можна сіяти будь-яку яру культуру, не втративши рік. І ще одна вагома перевага: практично завжди ріпак — це рентабельна культура, хороший попередник», — резюмував експерт.
Читати по темі: Диференційований підхід в агровиробництві — це необхідність сьогодення, — думка